Parlayan Gelecek Dijital Prestij

Sanal dünya, her ne kadar adında sanal ismini barındırsada, gerçek dünyaya etkisi tartışılmaz. Sanalda yükselmek, yeni müşteriler kazanmak, satışları artırmak gibi faydaları getirirken sanalda düşüşe geçmek, reel hayatta prestij kaybına yol açmaktadır. Sanalın gerçek hayata etkisi göz ardı edilemez bir gerçektir. 

Marka itibarı, yıllar yıla ticaret yaşantısı sonucunda oluşan bir manevi bir değerdir. Bilhassa ticarette güven ve istikrarın kazanılmasında çok önemlidir. Bu itibarın korunması ve zedelenmemesi gerekmektedir. Bunun için bazı önlemler alınmalıdır.

   

 

Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal kanallar ülkemizde popüler medya kanallarıdır. Bu medya kanalları markalar için, hem yeni kitlelere ulaşmak hem de itibar yönetimi anlamında yardımcı araçlardır.

Büyük, kurumsal firmalar ( Galatasaray AŞ gibi ) söylentilere kimi zaman websiteleri üzerinden cevap niteliğinde makaleler yayınlarlar. Sosyal medyalar da aynı amaçla kullanılabilir. Çünkü marka takipçileri sosyal kanalları sıkça kullanırlar ve onlara bu anlamda ulaşmak daha kolaydır. 

Dijital Dünyada Marka İtibarı

Markanızın itibarını 4 farklı şekilde koruyoruz.

  • Hakkınızda yazılan olumsuz yazıları sizlerle paylaşıp aksiyon almanızı sağlıyoruz.
  • Sahte hesap kontrolleri yaparak, adınızın isteğiniz dışında kullanılmasını engelliyoruz.
  • Haksız bir boykot listesinde adınız geçtiğinde bunu size bildiriyoruz.
  • Kaliteli paylaşımlarla kurumsal kimliğinizin aktif olarak yayında kalmasını sağlıyoruz.